Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Lifestyle

Na této stránce dáváme prostor firmám, s nimiž spolupracujeme anebo sympatizujeme. Jedná se o společnosti z různých odvětví, ale s se stejným jmenovatelem - jsou to profesionálové ve svém oboru.

Tyto firmy doporučujeme nejen našim klientům!

Marthi

Marthi Design | Designový ateliér Marthi Design přitahuje pozornost všech zapálených milovníků bytového designu. Zakladatelka studia Marthi Šliperská vyprofilovala za víc než desetiletí značku, která je synonymem nadčasového dekorativního stylu a individuality.
Její tým tvoří léty prověření řemeslníci – tapetáři, švadleny, čalouníci, zámečníci a truhláři. Vlastní showroom v New Living Center ve Stodůlkách vám nabídne výběr z širokého spektra nábytku, koberců, záclon, dekorativních textílií a tapet světových značek, jako např. PIERRE FREY, SONIA RYKIEL, ROBERTO CAVALLI, JEAN PAUL GAULTIER atd.
Ať už milujete styl Dálného východu, trendy cool design, klasiku, rustikální styl či středomoří, v bohatém portfoliu ateliéru Marthi Design najdete produkty, které naplní vaše představy a stanou se součástí vašeho životního stylu.
Vyhraďte si jeden den pro inspiraci a navštivte studio Marthi Design nebo www.marthi.cz objevte nejnovější trendy v bydlení.

Kontakt: Marthi Design s.r.o., showroom v budově New Living Center, Šafránkova 1238/1, 155 00 Praha - Stodůlky www.marthi.czLuxusní české křišťálové sklo od sklárny Moser zahrnuje širokou nabídku ručně vyráběných křišťálových produktů. Moser je světově proslulou značkou ve výrobě ekologicky čistého bezolovnatého křišťálového skla, vyberte si prosím z naší bohaté nabídky.

Moser | patří k nejstarším manufakturám v Evropě, jejichž věhlas je založen na dokonalém zvládnutí procesu ruční výroby, na originálním designu a mimořádné kvalitě výrobků.
Nápojové kolekce, interiérové doplňky a umělecké rytiny Moser v charakteristických barvách a osobitých tvarech patří v oblasti ruční výroby luxusního křišťálu mezi nejlepší díla na světě. Křišťál Moser svou nadčasovou uměleckou a užitnou hodnotou vytváří nezaměnitelný životní styl a je rovněž výhodnou investiční příležitostí.

Kontakt:
Prodejní galerie:
Moser, Na Příkopě 12, Praha 1, Staroměstské náměstí 603/15, Praha 1
Areál sklárny, Kpt. Jaroše 46/19, Karlovy Vary
Lázeňské centrum, Tržiště 7, Karlovy Vary www.moser-glass.comPreciosa

Preciosa | Lesk a třpyt českého křišťálu nemá ve světě obdoby. Díky mnohaleté tradici snoubící se pokrokovými technologiemi jsou dnes křišťálové lustry této české značky ikonou doma i ve světě. Označení Preciosa bylo odvozeno z latinského přídavného jména preciosus, které v překladu znamená vzácný, výjimečný nebo vznešený. A přesně takové tyto křišťálové skvosty jsou.
Celosvětová prestiž Preciosy v oblasti designového a zakázkového osvětlení pro elitní klientelu stojí na mimořádně talentovaných umělcích, kteří ve spolupráci s renomovanými návrháři dávají vzniknout dech beroucím uměleckým dílům. Takové lustry zdobí soukromé paláce, vily a rezidence, luxusní hotely, restaurace a reprezentační veřejné budovy. Lustry Preciosa byly, jsou a budou vždy perlou každého interiéru bez ohledu na dobu a styl.

Kontakt:
Erpet Group, Staroměstské náměstí 27, Praha 1
2B Luxury, Anglická 42/7, Praha 2
Elektro&Light, Prvního pluku 17/320, Praha 8
PRECIOSA Lighting – Member of the PRECIOSA GROUP
PRECIOSA - LUSTRY, a. s., Nový Svět 915, 471 14 Kamenický Šenov, Czech Republic

www.preciosalighting.comStockist - nábytek, svítidla, koberce

STOCKIST | Obchod byl založen s cílem uspokojit náročného zákazníka toužícího po designovém nábytku podle posledních trendů. Pyšní se zcela novým konceptem obchodu nabízejícího vše od nábytku, svítidel až po doplňky a textilie od celosvětově uznávaných výrobců a slavných designérů.

Mezi sortimentem najdete jak novinky od renomovaných značek, tak evergreeny, které jsou nadčasové a za desetiletí své existence získaly renomé po celém světě. Nebudete-li si jisti svým výběrem, zkušený personál vám ochotně poradí a zajistí perfektní servis, vč. dopravy a montáže. Ne nadarmo byl tento obchod oceněn titulem Obchod roku Czech Grand Design 2013.

Kontakt: Showroom Stockist, Pavilon - Vinohradská 50, Praha 2

www.stockist.czHANÁK Home Design Praha | Kuchyně a kompletní interiéry

Interiérové studio HANÁK HOME DESIGN s.r.o. | Nabízíme Vám v úzké spolupráci se značkou Hanák komplexní interiérové řešení Vašeho domova. Hanák nábytek je tradiční česká firma s více jak 25letou tradicí. Díky vlastnímu vývoji, poctivému ručnímu řemeslu, moderním technologiím vyrábí firma Hanák ročně statisíce nábytkových sestav pro zákazníky nejen v česku, ale po celém světě. Nabízíme Vám individuální přístup, časovou flexibilitu, záruční a pozáruční servis a v neposlední řadě precizní montáž. To vše je základem péče o naše klienty. Nabízíme kvalitní český nábytek do celého interiéru. Naším cílem je poskytovat komplexní servis a řešení nábytku na míru pro naše klienty. U nás si můžete přát doslova cokoli. Vždy vytváříme interiér funkční a komplexní. Společně dokážeme vyladit Váš vysněný interiér k naprosté dokonalosti. Naší filozofií je: Spokojený zákazník je nám tou největší odměnou.

Kontakt: Husitská 232/59, Praha 3, 130 00 | 731 485 897 | 737 775 595

www.hanak-home.czAromi - Semplicita pro jednoduchost italské kuchyně

Aromi - italská restaurace | Chcete-li poznat pravou chuť Itálie, zamiřte na pražské Náměstí Míru. Restaurace a s ní spojené bistro, nesou název Aromi a byli odborníky označena za jeden z nejlepších italských podniků v Praze. Dominantou restaurace je otevřená kuchyně ve skle a mramoru. Po své objednávce můžete sledovat, jak vaše menu vzniká a obdivovat tak mistra šéfkuchaře při práci.
Restaurace, v jejímž čele stojí šéfkuchař Petr Špejzl, se specializuje a ryby a mořské plody se vší grácií a jednoduchostí, která je pro klasickou italskou kuchyni typická. Samozřejmostí jsou původní kvalitní a vždy čerstvé suroviny. Majitel restaurace Riccardo Lucque se kromě provozování restaurace zaměřuje také na dovoz těchto surovin do ČR. Na český trh se tak díky němu dostávají typické italské produkty, které zde ještě nikdo nezavedl a bio produkty od malých italských producentů. Aromi, to je domov pravé italské kuchyně, která čeká, až si ji zamilujete…

Kontakt: Aromi, Náměstí Míru 6, Praha 2 – Vinohrady

www.aromi.czCafé Imperial

CAFÉ IMPERIAL | Návštěvou vyhlášené restaurace Café Imperial, které vládne přísná ruka známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, dosáhnete hned dvou výjimečných zážitků – ochutnáte výjimečnou českou kuchyni a prohlédnete si z blízka úchvatné prostory s prvorepublikovou atmosférou laděnou do stylu Grand Café. Café Imperial se nachází v přízemí stejnojmenného hotelu a už od svého založení, tedy od roku 1914, je oblíbeným místem pro setkávání s přáteli a dodnes patří mezi ty nejvyhledávanější v Praze. Hodí se také k pracovním schůzkám, pozvete-li své obchodní partnery právě sem, rozhodně nešlápnete vedle a zabodujete. Na bohatém menu najdete nejrůznější laskominy včetně vegetariánských specialit a výběrové kávy, o kterých ještě dlouho potom budete vyprávět všem svým blízkým. Za čím ale většina návštěvníků přichází je vyhlášené degustační menu o sedmi chodech s ochutnávkou nezapomenutelných desertů a vždy připraveným somiliérem. Jednou ochutnáte a budete se sem rádi vracet.

Kontakt: Na Poříčí 1072/15, Praha – Nové Město

www.cafeimperial.czNext Door by Imperial

Next Door by Imperial | Next Door by Imperial představuje českou kuchyni ve formě, která respektuje základy, na kterých stojí a zároveň je také ke kontextu dnešní doby žádající jídla lehčí, vizuálně propracovanější a daleko více sofistikovaná než tomu bylo kdykoli předtím.
Kreativní použití prvotřídních surovin používaných v regionu po desetiletí jistě zaujme každého, kdo má rád nejen středoevropskou, ale hlavně kvalitní kuchyni. Restaurace se zaměřuje na produkty (zatím) malých českých značek jako Krondorf, Hildprandt či Šumavský pivovar Vimperk.
Prague Bistro Moderne - to je to, co v Next Door můžete očekávat. Restauraci s rychlým servisem, špičkovou kuchyní a atmosférou, která je skutečně pro každého.
Hosté oceňují kombinaci pařížského Bistro stylu, regionální kuchyně přivedené k maximální možné kvalitě a příjemné prostředí v kteroukoli hodinu.

Kontakt: Zlatnická 3, Praha 1

www.next-door.czQubus

Qubus | To nejlepší ze současného českého a konceptuálního designu, navíc netradičně a s notnou dávkou vtipu, najdete v centru Prahy. Právě s touto myšlenkou založil Jakub Berdych v roce 2002 studio Qubus, první design shop v Praze vůbec. Ve spolupráci s designérem Maximem Velčovským se ještě téhož roku zrodilo Qubus Design Studio, specializující se na návrhy a realizace interiérů a grafiky.
Pod značkou Qubus dodnes vzniklo již nespočet ikonických děl, pro které je typický právě humorný a nový přístup. Za dobu své působnosti hostil mnoho známých a slavných značek. V současné době je to sklářská značkou Bomma. Ve studiu tak naleznete jak originální kousky od legend českého skla a designu, jako jsou František Vízner nebo Vratislav Šotola, tak i hravý design Maxima Velčovského a Jakuba Berdycha.

Kontakt: Qubus, Rámova 3, Praha 1, DOX by Qubus, Popětova 1a, Praha 7

www.qubus.czArt Nouveau

ART NOUVEAU | Francouzská restaurace Art Nouveau v Obecním domě v Praze se řadí mezi prestižní výběrové restaurace a ne nadarmo je označována za nejkrásnější secesní restauraci na světě. Interiér je skutečně překrásný a po vstupu mnozí návštěvníci na okamžik ztratí dech. Uchvátí vás mohutné lustry, vybavení a především původní bohatá štuková výzdoba na stěnách a stropě. Ústředními výtvarnými prvky jsou nástěnné secesní obrazy Josefa Weniga „Praha přijímá své hosty“ a alegorie „Chmelařství a Vinařství“.

Návštěva Francouzské restaurace je skutečným zážitkem a to nejen pro svou krásu, ale také pro výjimečnou kuchyni. Ochutnat můžete pokrmy české i mezinárodní kuchyně v moderní úpravě. Její nadstandardní kvalitu dokládá také fakt, že je předním poskytovatelem stravovacích služeb prezidenta České republiky a mimo jiné zajišťovala cateringové služby pro Papeže Benedikta XVI. nebo Jana Pavla II., George Bushe a mnoho dalších známých osobností z politické i kulturní sféry. Tomuto secesnímu skvostu korunuje živá klavírní nebo jazzová hudba.

Kontakt: Francouzská restaurace Art Nouveau, Náměstí Republiky 5, 110 00, Praha 1

www.francouzskarestaurace.cz

Aureole

AUREOLE | 27. podlaží nad zemí, tak vysoko je situována restaurace Aureole Fusion Restaurant & Lounge, jedna z nejvýše položených restaurací v Čechách. Podnik se nachází v budově City Tower a návštěvníkům poskytuje dech beroucí výhled na celé město. A nejen to, kromě okouzlujícího pohledu z oken a přilehlé slunné terasy vás čeká také nezapomenutelný gastronomický zážitek, o který se postará tým šéfkuchaře Jiřího Krále.

Menu se skládá z mezinárodní a asijské kuchyně ve stylu Fusion Cusine, která je inspirovaná aktuálními trendy a recepturami moderní gastronomie za použití nejkvalitnějších surovin z celého světa. Celý koncept restaurace stojí na uceleném dojmu a požitku z návštěvy, tedy prvotřídním gurmánském zážitku v harmonii s designem, barvami, vůněmi, hudbou a samozřejmě panoramatickým výhledem. Restaurace za toto vše byla oceněna známkou „Bib Gourmand” v prestižním gastronomickém průvodci Michelin Main Cities of Europe 2015, který vyhlašuje restaurace nabízející vynikající jídlo za rozumné ceny. Mějte chvíli hlavu v oblacích a navštivte neobyčejnou restauraci, do které se budete rádi vracet.

Kontakt: Aureole Fusion Restaurant & Lounge, City Tower, Hvězdova 1716/2b, Praha 4

www.aureole.czChateau Mcely

PIANO NOBILE V CHATEAU MCELY | Nechte se na okamžik rozmazlovat a hýčkejte své smysly. Ubytujte se v romantickém hotelu Chateau Mcely nedaleko Prahy a prožijte romantický večer nad gurmánským menu šéfkuchaře Jana Štěrby. Chateau Mcely jsou předurčené k relaxaci, stejně tak vybrané pokrmy zdejší kuchyně jsou (kromě kulinářského zážitku) připravené za účelem získání rovnováhy vašeho těla i ducha.

Nechte se na okamžik rozmazlovat a hýčkejte své smysly. Ubytujte se v romantickém hotelu Chateau Mcely nedaleko Prahy a prožijte romantický večer nad gurmánským menu šéfkuchaře Jana Štěrby. Chateau Mcely jsou předurčené k relaxaci, stejně tak vybrané pokrmy zdejší kuchyně jsou (kromě kulinářského zážitku) připravené za účelem získání rovnováhy vašeho těla i ducha.

Kontakt: Chateau Mcely, Mcely 61, Mcely

www.chateaumcely.czBuddha Bar

BUDDHA-BAR | Pokud může být nějaký podnik v Praze legendární, pak je to Buddha-Bar. Nachází se ve stejnojmenném hotelu na Starém Městě, ukrytý ve změti úzkých uliček vedoucích ke Staroměstskému náměstí. Ani Itálie, ani Česko, zdejší kuchyně je unikátní fúzí tichomořských receptur s aromatickými asijskými prvky. Je zkrátka jedinečná. Pokud si nebudete umět vybrat, co ochutnat teď a co příště, nabízí se vám možnost objednání degustačního menu, během jehož konzumace prožijete doslova extázi chutí a barev.

Gurmánský zážitek se sluší završit delikátním nápojem. Připravena je pestrá nabídka nevšedních asijských koktejlů, ale také výběrových vín a destilátů. To vše uprostřed překrásného interiéru laděného do vášnivé červené a honosné zlaté barvy a samozřejmě nechybí obrovská socha sedícího Buddhy, která umocňuje tajuplnou a mystickou atmosféru podniku. Buddha-Bar nabízí také nedělní brunche s animátory pro děti, nebo školu vaření zaměřenou na asijskou kuchyni. Páteční a sobotní večery jsou věnovány zábavě, tanci a muzice.

Kontakt: Buddha-Bar Prague, Jakubská 8, Praha 1

www.buddha-bar.czPoggenpohl

POGGENPOHL | Německá značka luxusních kuchyní má zastoupení ve velkých městech po celém světě a Praha nemůže být výjimkou. Její historie se píše již od roku 1892 a právem se pyšní titulem nejstarší a nejznámější kuchyňské značky vůbec. Vzhledem ke stáří firmy Poggenpohl však nečekejte žádné zastaralé kreace. Moderní a nadčasový design je hlavním charakteristickým prvkem této značky.

Své know-how si společnost vybudovala díky kvalitě a preciznímu zpracování každé kuchyně do nejmenšího detailu. Svou výjimečnost a punc luxusu si zasloužila za svůj osobitý přístup a inovátorství v oblasti technologií. Na koncepci svých kuchyní spolupracuje s významnými architekty a designovými studii, která mají uznání a obdiv celého světa. Patří mezi ně např. Hadi Tehereni, Jorge Pensi nebo již legendární Porsche Design.

Kontakt: Poggenpohl Czech, Vinohradská 32, Praha 2

www.poggenpohl.czGOLF CLUB PRAHA

GOLF CLUB PRAHA | Golf Club Praha je nejstarším golfovým klubem v Čechách a nachází se v kopcovité západní části Prahy Motol. Je to sice kratší městské hřiště, zato jedno z nejkomplikovanějších co se náročného profilu týče. Krásný areál s dlouholetou tradicí je obklopen svěží zelení i přesto, že se nachází ve městě. V uplynulých letech prošlo hřiště několika úpravami, aby bylo tzv. hráčsky přívětivější. Stále je to ale hřiště, ze kterého kromě bohaté historie čiší ryze sportovní duch a náročnější hrou dokáže prověřit schopnosti hráčů všech kategorií. Je tedy pro všechny začínající i pokročilé golfisty skutečnou výzvou.

V budově klubovny se nachází restaurace Old House s překrásnou letní zastřešenou terasou, která nabízí výhled na golfové hřiště. Kuchyně se specializuje jak na české pokrmy, tak na mezinárodní speciality. Restaurace využívá výhradně čerstvé domácí a sezónní suroviny a nejsou jí cizí ani moderní technologie a postupy včetně atraktivní molekulární gastronomie.

Kontakt: Golf Club Praha, Goldscheiderova, Praha 5

www.gcp.czGOLF RESORT BLACK BRIDGE

GOLF RESORT BLACK BRIDGE | Moderní golfový areál s 18jamkovým hřištěm o délce 6190 m se nachází přibližně 15 minut jízdy od centra Prahy ve východní části města. Greeny jsou špičkově udržované a po celý rok si zde zahrajete na profesionální úrovni. Black Bridge nabízí perfektní tréninkové zázemí – osvětlený driving range a volně přístupnou tříjamkovou mini akademii. Black Bridge má samozřejmě golfový klub, který nabízí hned dva typy členství – sezónní a celoživotní. Pro rodiny s dětmi je připraven dětský klub s možností hlídání, pro všechny začátečníky pak trenérské služby a pro skutečné nadšence obchod s golfovým vybavením.

Strávíte-li zde celý den, jistě navštívíte místní restauraci nacházející se v hlavní budově klubu. Na menu si pak vyberte jednu ze specialit světových golfových resortů. Svou odpolední siestu si můžete vychutnat v kavárně na drivingu, jejíž specialita je vynikající italská káva. V golfovém areálu se můžete také ubytovat a to v jednom z útulných apartmánů přímo na hřišti. Pro rodinné či firemní oslavy a jiné společenské akce je k dispozici salónek.

Kontakt: Golf Resort Black Bridge, Národních hrdinů 891, Praha 9 – Dolní Počernice

www.grcm.czHEALTH CLUB & SPA INTERCONTINENTAL

HEALTH CLUB & SPA INTERCONTINENTAL | Health Club & Spa v hotelu InterContinental není obyčejné fitness a wellness studio. Je to místo, kde se dostane zpět do formy, zrelaxujete svou mysl, posílíte sebevědomí a začnete se s chutí rozmazlovat. Úspěšný start za tímto novým životem začíná v plně klimatizované posilovně s cardio zónou se stroji Technogym Excite. Při cvičení se vám nabídne krásný výhled do hotelové zahrady, který vás povzbudí k lepším výkonům. Po skončeném tréninku je pro vás připravená speciální strečinková místnost s velkoplošnými zrcadly, strečinkovými podložkami, balony a dalšími pomůckami nezbytnými k řádnému protažení těla.

Chcete-li pokračovat odpočinkem, je zde k dispozici relaxační zóna nebo letní zahrada, kde můžete v klidu rozjímat, opalovat se a vychutnat si příjemnou masáž na čerstvém vzduchu. V relaxaci můžete pokračovat návštěvou suché finské sauny, jacuzzi nebo se lenošit na lehátkách kolem bazénu pod jedinečnou prosklenou střechou. Na závěr so dopřejte ještě jednu ze speciálních masáží, oddejte se rukám zkušené kosmetičky nebo se posilněte na přítomném fitness baru.

Kontakt: Health Club & Spa, InterContinental Prague, Pařížská 30, Praha 1

www.icfitness.czStudio ANNA + A

Studio ANNA + A | Máte svoji představu, ale chcete ji konfrontovat s na slovo vzatým odborníkem? Je tu pro vás Studio ANNA+A s bohatou historií v oblasti dekorativního designu. Studio ANNA + A nabízí kompletní bytové proměny, návrhy dispozičního a barevného řešení soukromých i komerčních interiérů, historických budov, prodej nábytku i jednotlivých bytových doplňků v zastoupení proslulých světových značek, jako je Christopher Guy, Baker, Ralph Lauren, dále exklusivních dekoračních látek a tapet. Pilířem Studia Anna + A je vlastní šicí dílna se zázemím kvalitních řemeslných prací. Studio Anna + A nabízí vše od klasického ztvárnění interiérů až po přísný minimalismus, s přidanou hodnotou návrhu ideálního řešení bytového prostoru, který je součástí vašeho životního stylu.

Contact: Studio ANNA + A, Pobřežní 78, Praha 8 – Karlín | +420 222 521 475 | +420 724 907 132

www.anna-a.czMA Maison

MA Maison | Oh – la -la France ! Oh – la -la France ! Někdy stačí i něco málo „navíc“ a běžný obytný prostor povýšíme vhodným doplňkem na kouzelné místo s pocitem tepla a pohodlí domova. Prodejna francouzského nábytku a dekorací MA MAISON v Dlouhé ulici je pravým místem, kde vám nabídnou klasické atributy francouzského mediteránního stylu: krásné bavlněné textílie, jednobarevné nebo jemný proužek, či kostku, přehozy, polštáře, svícny, zrcadla, věšáky, úchyty, zahradní nábytek, knihy a časopisy. Francouzský nábytek v rustikálním stylu tvoří perfektní základ pro parádní servírovací nádobí, jemné sklo, příbory, karafy, prostírání. I drobné doplňky mohou dělat v obytné místnosti pravé divy. Doplňkovou službou je i zařizování a návrhy interiérů všech kategorií bytů, kavární, penzionů.

Contact: MA Maison, Dlouhá 24, Praha 1

www.mamaisoninteriors.czPASTORALE ANTIQUES

PASTORALE ANTIQUES | Anglický obchod s nábytkem a celou řadou bytových doplňků je poklidnou oázou na pulsující křižovatce Nového Smíchova, kde i v předvánočním shonu vyberete bez nejmenšího stresu dárky pro vaše blízké a po celý rok se můžete kochat výběrem dekoračních předmětů, látek, kvalitního nábytku pro dům, zahradu a kancelář, starožitností a dárkových předmětů, které v běžných obchodech nenajdete. Obchod Pastorale byl jedním z prvních svého druhu u nás a těší svou stálou klientelu již od roku 1991.  

Contact: PASTORALE ANTIQUES, Nádražní 110, Praha 5

www.pastorale.czSIA/DIPARLUX

SIA/DIPARLUX | Společnost DIPARLUX CZ&SK je výhradním distributorem kvalitních světoznámých značek z oblasti kosmetiky, módy a designu. Díky svému výjimečnému portfoliu značek a kvalitě poskytovaných služeb patří společnost Diparlux mezi významné distribuční firmy na českém a slovenském trhu. Do portfolia společnosti patří luxusní značky: GUERLAIN, BENTLEY, GIVENCHY, KENZO, MERCEDES BENZ, CARVEN a dále dekorativní kosmetika: DEBORAH MILANO, PŘÍRODNÍ KOSMETIKA NUXE A PURESSENTIEL, světově proslulá značka interiérových doplňků, hedvábných květin a nábytku SIA a lifestylová značka domácího designu RIVERDAL.

Contact: DIPARLUX CZ & SK, Janáčkovo nábřeží 713/33, 150 00 Praha 5

www.diparlux.czSpa v Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague

Spa v Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague | Hotel Augustine, nacházející se na Malé Straně představuje kus pražské historie a ztělesňuje její architektonickou krásu. Je situován do zrenovovaného klášterního komplexu obklopeného nepopsatelným klidem. V tomto překrásném zázemí se nachází jedinečné denní lázně, pro něž jsou typické ryze přírodní a vysoce kvalitní produkty. Veškeré procedury hotelového Spa jsou inspirované jednoduchostí a čistotou přírody jdoucí ruku v ruce s letitými postupy mnichů místního Augustiniánského řádu. A právě ona duchovní atmosféra dodává lázním nezaměnitelné a výjimečné kouzlo.

Filosofie Spa Augustine, je založena na tomto výjimečném pocitu z procedur, ale také na vzdělávání klientů v oblasti zdravého životního stylu pro jejich maximální účinek masáží a ošetření. Z hotelového Spa neodcházíte tedy jen uvolnění a zregenerovaní, ale také o něco bohatší z hlediska vědomostí a poznatků o svém těle. Zkušení specialisté ve svém oboru vám poskytnout skutečný zážitek pro tělo, mysl i ducha. A právě nalezení klidu v duši a vnitřní krásy je cíl, k němuž vám zdejší rituály dopomohou.

Kontakt: Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague, Letenská 12/33, Praha

www.augustinehotel.com


BODYBODY

BODYBODY | Pokud nepatříte k nadšencům klasických fitness center, kde je potřeba trávit minimálně hodinu aktivního tréninku několikrát do týdne, aby byly výsledky brzy vidět, pak je tu pro vás inovace v cvičení – BodyBody. Stačí pouhých 20 minut a již po šesti týdnech uvidíte rozdíl!

Jedná se o zcela inovativní typ cvičení, během kterého zatěžujete své tělo přirozeným pohybem. Každá svalová reakce je ale navíc podporována elektrickým impulzem, který výrazně zvyšuje a prohlubuje účinnost cvičení. Možná to zní napoprvé děsivě, ale stojí to za vyzkoušení. Elektrická stimulace svalů přináší efektivnější cvičení bez vedlejších efektů a zároveň umožňuje tělu provádět silnější svalové kontrakce. Svaly tedy pracují více, zatímco vy cvičíte méně.

Tréninky probíhají za účasti maximálně dvou osob, je tedy zaručeno naprosté soukromí a individuální vedení trenéra. Ten vám sestaví cvičební plán na míru podle toho, jakých výsledků toužíte dosáhnout. Do fitka můžete vyrazit rovnou z práce, bez převlečení, obuvi a dalších potřeb, vše obdržíte na místě, včetně iontového nápoje, koktejlu po cvičení a hygienických potřeb.

Kontakt:
BodyBody Florentinum, Na Florenci 2116/15, Praha 1
BodyBody Na Maninách 1590/29, Praha 7
BodyBody Korunní 810/104, Praha 10
BodyBody Smíchov Gate, Plzeňská 3217/16
BodyBody Praha 5, River Garden
BodyBody Rohanské nábřeží 670/19, Praha 8

www.bodybody.cz


BODYBODY

LIVINGWELL HEALTH CLUB PRAGUE | Vysoce moderní fitness centrum LivingWell Health Club je součástí hotelu Hilton a nabízí vše, co si pod pojmem sport a relaxace představíte. Základním kamenem je zmodernizovaná posilovna se špičkovým vybavením a trendy přístroji jako jsou např. pásy TRX či pomůcky flowin. Nechybí prostorná cardio zóna a hodinové lekce s žádaným pilates, jógou či kruhový tréning. K ruce jsou profesionální trenéři, u kterých si můžete vyžádat privátní vedení a absolvovat tréninkový plán šitý na míru pod odborným dohledem. Pro týmové hráče je k dispozici squashový kurt. Nechybí bazén a relaxační zóna se saunou, párou, vířivkou a překrásnou letní terasou.

Nelze opomenout Spa, které je klienty hotelu i návštěvníky z ulice tolik vyhledávané. Je to oáza klidu a míru, kde si můžete vychutnat vyhlášené masáže všech druhů a nechat se unášet na vlnách klidu a pohody prostřednictvím blahodárných peelingů, zábalů a luxusní kosmetiky. Svou návštěvu můžete ukončit v hotelovém baru při sklence dobrého vína.

Kontakt: LivingWell Health Club & Spa, Pobřežní 1, Praha 8

prague.livingwell.com


Alcron restaurant

Alcron restaurant | „To je jako v Alcronu,“ příznačné přirovnání k něčemu výjimečnému, luxusnímu a na vysoké úrovni, které se v Čechách používá už po desítky let. Možná už od roku 1932, kdy byl tento slavný hotel otevřen. Mezi ty nejlepší, patří dnes i slavná hotelová restaurace známá svou delikátní kuchyní nabízející velmi kreativní degustační menu. Svědčí o tom nespočet ocenění, které rok za rokem sbírá díky talentovanému šéfkuchaři Romanu Paulusovi a jeho týmu.

V roce 2012 získala restaurace michelinskou hvězdu, kulinářského Oscara udělovaného tou nejpřísnější porotou, a v následujících třech letech 2013 - 2016 ji bez okolků obhájila. Alcron se také pravidelně umísťuje v TOP 10 žebříčku nejlepších restaurací, které sestavuje český průvodce pro gurmány Maurerův výběr Grand Restaurant. V roce 2009 se dokonce umístila na 1. místě. Restauraci také najdete v německém žebříčku Der Feinschmecker. Vedle toho patří restaurace mezi držitele ocenění Americké akademie pro pohostinství v New Yorku „Five Star Diamond Award“ a v roce 2014 získala první místo v rámci TripAdvisor Travelers´ Choice Awards v České republice, v rámci celé Evropy se umístila na 24. místě. Tento výčet je svědectvím toho, že se jedná o jednu z nejlepších restaurací a není radno otálet s její návštěvou.

Kontakt: Alcron restaurant, Štěpánská 40/623, Praha 1

www.alcron.cz


Anglické gymnázium, o.p.s.

Anglické gymnázium, o.p.s. | The English College in Prague – Anglické gymnázium je výběrové šestileté gymnázium s výukou v anglickém jazyce, které je registrováno v síti českých škol.

Škola byla založena v roce 1994, aby oživila tradici britského stylu vzdělávání v Praze, kterou započalo v roce 1927 Prague English Grammar School (PEGS). Princ Charles a prezident Václav Havel při založení gymnázia souhlasili s tím, že budou jeho patrony.

Jako první škola v České republice jsme začali v roce 1995 nabízet mezinárodní maturitu International Baccalaureate (IB). Každoročně u nás skládá zkoušky k získání úplného Diplomu IB zhruba 70 studentů. Většina studentů pokračuje ve studiích na univerzitách, převážně ve Velké Británii, ale také v České republice a jinde ve světě.

Anglické gymnázium je neziskovou organizací, kterou založila nadace English College Foundation a která je vedena nezávislou správní radou.

Kontakt: The English College in Prague - Anglické gymnázium, o.p.s., Sokolovská 320, Praha 9 – VysočanyKRÁLÍK V RÁDIU

KRÁLÍK V RÁDIU | Rodinná kavárna s restaurací byla založena především pro rodiče, kteří si chtějí trochu odpočinout, posedět s přáteli či kolegy u kávy a dobrého jídla a zároveň být stále na blízku svým dětem. Králík v rádiu nabízí krásnou dětskou hernu, kde můžete být se svými dětmi nebo je ponechat vždy přítomným chůvám. V herně jsou na programu nejrůznější aktivity a programy, kterých se děti mohou a nemusí účastnit, záleží na jejich náladě. Vy si mezi tím můžete pochutnat na lahodné kávě a domácích zákuscích.

Restaurace nabízí kromě standardních jídel také pokrmy vegetariánské, bezlepkové a je připravena vyjít vám vstříc s jakýmkoli dalším požadavkem, např. na menu bez laktózy, ořechů atp. Alespoň jedno jídlo z denní nabídky je vhodné také pro děti, tedy minimálně solené a bez výrazného koření. Vše je vždy čerstvé, připravované na místě bez použití polotovarů.

Kontakt: Rodinná kavárna Králík v rádiu, Křižíkova 65a, Praha 8 – Karlín

www.kralikvradiu.czLycée français de Prague / Francouzské Lyceum v Praze

Lycée français de Prague / Francouzské Lyceum v Praze | Francouzské lycemu je součástí sítě škol spravovaných Agenturou pro francouzské vzdělávání v zahraničí (Agence pour l’enseignement français à l’étranger, AEFE) a dle výsledků srovnávacích zkoušek a maturit je prokázáno, že škola dovede studenty na nejvyšší hranici jejich možností. Lyceum je určeno pro děti od tří let, tedy od mateřské školky až po maturitu.

Cílem lycea je poskytnout žákům kvalitní vzdělání v souladu s francouzskými učebními osnovami a zároveň být otevřená českému jazyku a kultuře. Kromě vzdělání se lyceum zaměřuje také na osobnostní rozvoj svých studentů. Díky dvojjazyčnému prostředí je vychovává k toleranci a vzájemnému respektu.

Ve snaze rozšířit možnosti studia pro české žáky a nabídnout zájemcům francouzsko-český vzdělávací program otevřelo Francouzské lyceum v Praze v září 2000 svou bilingvní sekci. Je určena česky hovořícím dětem ve věku 9-10 let, dětem, které mají chuť a vůli pustit se do studia francouzštiny jako vyučovacího jazyka.

Kontakt: Drtinova 304/7, Praha 5 - Anděl

www.lfp.czRiverside School

Riverside School | Riverside School byla založena v roce 1994. Díky více než dvacetileté tradici patří mezi přední mezinárodní školy v České republice. Jedná se o školu rodinného typu pro děti od tří do osmnácti let, kde je výuka založená na britsko – amerických školských osnovách. I přesto, že se škola prezentuje jako křesťanská, je otevřená dětem všech národností a jakéhokoli náboženského vyznání.

Děti ještě nepolíbené angličtinou mají k dispozici doplňující program, který tuto mezeru kvalitně zaplní. Žáci české národnosti uvítají program Czech for Czechs, který jim pomůže na cestě ke složení povinných zkoušek z českého jazyka.

Škola Riverside má celkem 4 areály: Školka Early Years School pro děti ve věku 3 až 5 let se nachází v Praze Bubenči, budova navazující školy Primary School pro žáky ve věku 5 až 11 let je ve Vltavském údolí v Praze Sedleci, Junior High School pro žáky ve věku 11 až 14 let a střední škola Senior High School pro studenty do 18 let jsou v současné době obě na pražských Hradčanech.

Škola Riverside School je akreditovaná hned několika celosvětově uznávanými společnostmi: Council of International Schools, the New England Association of Schools and Colleges a Council of British International Schools. Jedná se o International Baccalaureate Diploma autorizovanou školu a také středisko University of Cambridge International Examination Centre.

Kontakt: Riverside School Early Years, Chittussiho 45/14, Praha 6, Junior High, Roztocká 43/9, Praha 6, Senior High, M. Horákové 300/129, Praha 6 – Hradčany

www.riversideschool.czAnimadecor

Animadecor | Animadecor představuje nábytek, bytové doplňky, dekorace, interiérový design, bytový textil i poradenství… Pro vás, pro domov s duší.

Koncept Animadecor se zaměřuje na zboží a produkty z celého světa, malé rodinné firmy i ruční dílny. Kombinace Provence stylu, Staré Anglie a orientu působí velmi osobitě a interiéry jsou útulné.

Zákazníci mají možnost vybírat z látek na čalounění, závěsy i záclony z Itálie a z Indonésie, nábytek od anglických, francouzských a holandských dodavatelů. Kombinujeme jej s antik kousky a zakázkovou výrobou. Samozřejmostí jsou dekorace v podobě zrcadel, plastik z dílny pařížské designérky vyráběné na Haiti, bytové difuzéry italské značky Teatro, pletené plédy, polštáře, ručně tkané koberce z juty a kůže, keramika, porcelán, sklo. Naši stylisti vám pomohou se zařízením celého interiéru a dodekorují vázy krásnými květinami z jemných tkanin a hedvábí.

Přijďte si k nám užít krásnou atmosféru. Těšíme se na vás!

Kontakt: Nám. 14. října 17, 150 00 Praha 5 – Anděl

www.animadecor.czDevon&Devon

Devon&Devon | Italská značka specializující se na koupelnové vybavení vznikla v roce 1989 ve Florencii, evropské kolébce umění a tradic. Společnost založili Gianni a Paola Tanini s cílem vytvořit skvostné koupelnové prvky inspirované tradičním evropským designem a americkým stylem z první poloviny 20. století. Výsledkem jsou elegantní a rafinované kousky, a přesto že jsou více zdobné než produkty současného moderního designu, našli si klientelu po celém světě.

Se značkou Devon&Devon získáte koupelnu jako z pohádky. Je pro ni typická reinterpretace estetických tradic minulosti vkusně a citelně převedená do vlastního a jedinečného stylu. Výsledkem je úžasná symbióza trendy směrů jako je Art Deco, Belle Epoque, renesance, viktoriánského stylu a filmové atmosféry starého Hollywoodu. Ideální vybavení pro byty v historických budovách a starodávné vily.

Kontakt: Křemencova 6, Praha 1

www.devon-devon.com