Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

PRAHA 1 - místa s atmosférou a tradicí

Městská část s označením Praha 1 je nejstarší částí hlavního města a zároveň jejím centrem i oblastí s nejvyšší koncentrací známých památek a turisticky vyhledávaných míst. Není tedy divu, že většina Prahy 1 patří do světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejatraktivnější místa patří historicky cenné Staroměstské náměstí, populární Václavské náměstí a rušná Národní třída. Z dalších lokalit vynikají romantické Staré Město a Malá Strana, panoramatické Hradčany, Josefov a Nové Město.


Zvláštní kouzlo si po staletí udržela turisticky nejnavštěvovanější pražská část – Malá Strana. Kromě nepřeberného množství historických pamětihodností se může pochlubit i dvěma krásnými parky.


Park Kampa představuje skutečnou oázu klidu, malebný ostrůvek, oddělený od hlučných komerčních městských částí i rušných nákupních center. Stojí za to projít se pražskými Benátkami, jak se někdy ostrovu říká, romantickým vltavským nábřežím a společně s dalšími milovníky pražské historie obdivovat okázalé malostranské paláce, velkolepé rezidence velvyslanectví a muzea shromažďující prvotřídní sbírky evropského umění.


Nadchne vás také Petřín, jeden z nejkrásnějších pražských parků s bludišti a fantastickými výhledy na majestátní siluetu Hradčan. Dostatečný prostor k odpočinku, nabízí i nově otevřené zahrady Pražského hradu.


Velkoryse postavené Karlovo náměstí, Václavské náměstí, Národní třída, pěší zóna v ulici Na Příkopě na Novém Městě – to vše jsou díla zbudovaná v době, kdy se nikomu o automobilech či tramvajích ani nesnilo. Dnes mají na těchto prestižních adresách svá sídla mezinárodní banky a nadnárodní společnosti.


Bydlení v těchto končinách, nebo lépe řečeno v centru veškerého pražského dění, uspokojí především jednotlivce a bezdětné páry vychutnávající si každodenní život dlouho do noci. Vedle malebných romantických uliček a zákoutí s překrásnými zahradami i výhledy na stověžaté město je tu nepřeberné množství restaurací, barů, divadel a nákupních zón v čele se proslulou Pařížskou ulicí, kde se nachází butiky nejslavnějších módních značek.


Praha je skutečně skvělým místem k životu díky všemu, co svým obyvatelům nabízí ­ nádhernou architekturu, bohatou historii, širokou škálu kulturních akcí od klasické hudby, opery, jazzu, divadla až po etnické taneční festivaly.


Je skvělé žít v srdci kosmopolitní metropole, několik minut pěší cesty od útulného pekařství s prvotřídní pověstí, od kavárny Café Café, která je galerií českých celebrit v případě, že „chcete vidět a být viděni“, nebo od vaší oblíbené restaurace s vyhlídkou na Pražský hrad, který zejména za nočního osvětlení vypadá jako v pohádce.


Světoví realitní experti srovnávají rezidenční aktivitu Malé Strany s nejslavnějšími světovými “zlatými” adresami a považují ji za nejprestižnější lokalitu v Praze. Proto koupě rezidence na Malé Straně představuje skvělou investiční příležitost.