Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Praha 8 – nová tvář Karlína

Stačí se projít hlavní třídou Karlína či karlínským nábřežím této čtvrtě s významnou industriální i literární minulostí: bývalé továrny a výrobní haly už dávno přestaly vyhovovat svému účelu, nahradily je luxusní rezidenční budovy s desítkami nových bytů, obchodů a kanceláří. Specifické jsou pro Prahu 8 především administrativní komplexy, které na sebe vážou řadu služeb a díky kterým je dnes Karlín moderní čtvrtí. Dnes se tu zabydlely renomované firmy, ateliéry, designově řešené obchody, kavárny a restaurace nabízející různé druhy světových kuchyní.


Vlajkovou lodí nejmodernější části Karlína je bezesporu rezidenční projekt, který nese název River Diamond. Unikátní místo pro bydlení s výhledem na vodní plochy, zahradami v japonském stylu s kamennými plastikami a zurčícími fontánami splní představy i těch nejnáročnějších zájemců o bydlení v této městské části. Ladem nezůstane ani Rohanský ostrov, který doplní stávající výstavbu plochou zeleně s promenádními cestami a vyhlídkovou věží s majákem.


Starý Karlín s množstvím citlivě rekonstruovaných industriálních památek, honosných činžovních domů, s vynikající dopravní obslužností, s bohatým kulturním zázemím klubů a divadel je přímo ideální lokalitou, která má ambice stát se novým centrem moderní Prahy.