Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Praha 6 – „glamour“ bydlení s přírodou i městem na dosah

Bydlení ve velkém stylu nabízí městská část Praha 6 – Dejvice. Prestižní adresa, noblesní rezidenční čtvrť stranou velkoměstského ruchu. Napůl cesty mezi letištěm a centrem města, v těsném sousedství přírodní rezervace Divoká a Tichá Šárka, v docházkové vzdálenosti do největšího přírodního parku v Praze Stromovka. Bezprostřední blízkost mezinárodní školy v Praze 6 - Nebušicích učinila tuto čtvrť jednou z nejvyhledávanějších.


V žebříčku nejoblíbenějších čtvrtí Dejvic vede i nadále proslulá Hanspaulka. Jedinečná lokalita honosných vil navozuje atmosféru klidu a elegance 30. let minulého století. Moderní architekturu inspirovanou českou modernou 30. let 20. století a holandským hnutím De Stijl představuje komplex novostaveb na jihozápadním svahu Hanspaulky. Tyto rodinné vily projektovala esa české architektury.


Další oblíbenou exkluzivní rezidenční čtvrtí je Ořechovka s původní zástavbou rodinných domů z meziválečného období. Domy, řadové domky nebo dvojdomky projektovali podle anglického nebo německého modelu zahradních měst slavní architekti té doby. Samotná oblast má velmi dobrou dostupnost k obchodům, sportovním a zábavním centrům stejně jako k veřejné dopravě.


Portfolio všech prestižních realitních kanceláří zahrnuje unikátní obytný komplex Malá Šárka situovaný v blízkosti největšího přírodního parku v Praze – Tichá Šárka. Tato exkluzivní komunita na severozápadním okraji Prahy, s výstavbou 145 domů s vlastní bezpečnostní službou, je přechodným domovem rodin diplomatů a manažerů zahraničních společností, kteří se rozhodli žít v sousedství akreditované mezinárodní školy (ISP). Z ulic této příjemné obytné čtvrtě, která je domovem dětí ve školním věku ze všech koutu světa, postačí k bráně školy pár minut pěší chůze.


Spojení s přírodou v další oblíbené rezidenční čtvrti Břevnově nedaleko Pražského hradu zajišťuje populární areál volného času Ladronka, který je v současné chvíli vyhledávanou lokalitou aktivního odpočinku. Nachází se zde mimo jiné upravená bruslařská dráha, tenisové kurty, četná posezení a také restaurace s vyhlídkovou terasou. Vzhledem k pouličnímu osvětlení je možné si jít zajezdit dokonce i v pozdních večerních hodinách, což je hlavně v horkých letních měsících příjemným osvěžením.


Další exkluzivní pražská vilová čtvrť Bubeneč je typická výstavbou architektonicky skvostných klasických vil a diplomatických rezidencí, z nichž mnohé jsou sídly ambasád. Tato oblast je považována za rezidenční čtvrť nejvyšší kvality. Nesporné přednosti, jako dokonalé soukromí, školy, veřejná doprava a blízkost letiště, přitahují pozornost diplomatů a profesionálů.


Roztoky u Prahy leží na severním okraji Prahy na řece Vltavě a hraničí s Prahou 6. Městečko se stalo důležitým střediskem, kde se jako hosté objevovaly významné osobnosti české i evropské politiky a kultury (např. Julius Zeyer, František Bílek, A. Rodin aj.) Okolí Roztok je vyhledávanou rekreační a turistickou oblastí. Toto území se opět navrátilo ke svému renomé exkluzivní lokality pro movité. V obci je veškerá vybavenost - školy, školky, obchody, služby, restaurace, sportovní zařízení, hotely. Dobrá dostupnost - stanice metra Dejvická 15 minut autobusem, vlakem 15 min do centra, mezinárodní letiště Ruzyně vzdáleno 11 km.


Lysolaje a Suchdol mají vilový ráz a leží na okraji lysolajského údolí s množstvím zeleně. Jejich předností je dobrá dostupnost k mezinárodním školám v Sedlci a Nebušicích.


Statenice obohatil projekt Statenický mlýn renomované společnosti Ballymore Properties, který představuje nové pojetí tzv. „satelitních městeček“. Vyrostly tu řadové domy a byty kolem náměstíčka s parkem, jezírkem, restaurací a dětským hřištěm.


Praha 6 je velice rozmanitá a uspokojí i ty nejnáročnější rezidenty. Tato lokalita je skvělá pro všechny, kdo rádi bydlí v blízkosti centra města a zároveň ocení klidné prostředí uprostřed zeleně.