Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

PRAHA 4 – největší zelená plocha metropole

Městská část Praha 4 sice už nespadá do kategorie „historická centrální Praha“, ale v zajímavých místech k bydlení si s ní nezavdá. Mezi ty nejatraktivnější jistě patří část zvaná Podolí s přenádhernými vilami a starší i novou bytovou zástavbou v blízkosti řeky Vltavy. Vedle ležící Braník nabízí rovněž klidné bydlení ideální pro rodiny s dětmi. Periferněji položené části jako Krč, Hodkovičky a Lhotka poskytují rodinné bydlení s rychlým výjezdem z města a dobrou dostupností do centra Prahy.


Praha 4 je architektonicky velice rozmanitá. Nenachází se zde vzácné památky, najdeme tu ovšem místa a stavby, které patří mezi české kulturní památky. Patří k nim venkovská usedlost Jezerka (dnes Divadlo Na Jezerce), Nuselský pivovar, Michelský dvůr, Hoffmanova vila, vila Františka Langera, monumentální Podolská vodárna, Maroldova vila a nespočet malebných kostelů a kapliček. Historický Vyšehrad se pyšní několika parky, jejichž malebná zákoutí osvěží nedělní procházku. Díky kontroverzním a velice diskutovaným projektům na Pankráci se z Prahy 4 rychle stává nové komerční a obchodní centrum Prahy. Nákupní vyžití zastává pětihvězdičkové Obchodní centrum Chodov a Arkády Pankrác.


Praha 4 je velmi dobře dostupná do centra. Jde o tradiční čtvrť s přirozenou zelení, zavedenými školami a školkami. Hodkovičky, Podolí, Chodov, Braník jsou tradiční, už za první republiky oblíbené vilové čtvrtě, které svým zaběhlým poklidným rázem a možností umístit děti do Prague British School nebo International Montessori School of Prague lákají rodiny expatů k vyhledání nového domova.


Průhonice – oáza klidu na jihovýchodním okraji hlavního města


Průhonice jsou obcí s veškerým zázemím a zároveň s výbornou dopravní dostupností - autem 6 km od Prahy po dálnici D1 - EXIT 6. Dominantu obce tvoří zámek s půvabným rozlehlým zámeckým parkem, zařazený do seznamu chráněných památek UNESCO. Dále zde naleznete nádhernou botanickou zahradu. Množství hotelů a restaurací, včetně malého pivovaru, propůjčuje obci hlavně v letních měsících své kouzlo. Přibližně 1 km od obce najdete velké nákupní centrum a největší aquapark v Česku - Aquapalace Praha, který ocení hlavně děti. V obci je také škola a školka pro děti, pro anglicky mluvící děti pak mezinárodní anglická škola a školka na Praze 4, vzdálená 20 minut autem - www.eisp.cz.