Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

PRAHA 5 – prestižní adresa, záplava zeleně, kulturní památky a široké spektrum sportovního vyžití

Levý břeh Vltavy patří městské části Praha 5 s pulzujícím Smíchovem. Čtvrť Smíchov patřila v minulosti do průmyslové zóny a byla rezidenty i turisty hodně opomíjena. Rozsáhlá rekultivace ji však rychle proměnila ve vyhledávané obchodní a administrativní centrum, kde sídlí pobočky světových značek zvučných jmen. K modernizaci této lokality a jejímu znovuobjevení přispěla také nová infrastruktura a podzemní tunely, které ji propojily s centrem i vzdáleným letištěm.


Bydlení na Praze 5 je velice rozmanité. Nachází se zde citlivě zrekonstruované historické domy, ale také nová moderní výstavba, činžovní domy v malebných uličkách, vilová zástavba i rozlehlá sídliště. Nechybí bohatá zeleň čítající původní parky a krásné zahrady, stejně tak chráněné krajinné oblasti a vodní plochy.


Městská část Praha 5 oplývá bohatou zelení, spravuje totiž čtrnáct parků různých rozloh, (mj. Klamovka, Santoška, Mrázovka a další), které se postupně revitalizují, aby odpovídaly požadavkům doby a potřebám rezidentů. Osvěžení najdete na veřejném koupališti v Motole. Děti mají k dispozici trampolínu, skluzavku, houpačku a pískoviště.


Jednou z nejexkluzivnějších rezidenčních čtvrtí je nepochybně smíchovská čtvrť Hřebenka, proslulá klasickými vilami skvělých architektonických kvalit ze začátku 20. století. Strategicky jedinečná poloha a bohatá zeleň parků v jejím okolí (Petřín, Zahrada Kinských, Sacre Coeur) poskytují ideální podmínky pro městský styl bydlení.


V centru Smíchova a okolí má svá sídla řada významných mezinárodních společností nebo třeba francouzské lyceum, a proto je tato rezidenční čtvrť v blízkosti parků a historických dominant Prahy oblíbenou adresou diplomatů a manažerů zahraničních společností.