Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

PRAHA 3 - kosmopolitní Žižkov

Praha 3 je z části pokračováním Královských Vinohrad. Hlavní oblastí je však Žižkov, území, kde se v minulosti nacházely převážně průmyslové areály, sklady, výrobní haly a zahradnické kolonie. V uplynulých letech prošla tato část města značnou proměnou, vyrostlo zde mnoho moderních obytných domů. Průmyslové haly našly nová využití a nyní se zde nachází kulturní centrum s mnohostranným zaměřením.


Městská část Praha 3, to jsou také Vysočany, čtvrť podobná Žižkovu s bohatou obchodní zónou, moderní i starou bytovou výstavbou a bohatou zelení. Stejně jako jiné pražské okrsky má i Praha 3 mnoho památek a zajímavostí pro své rezidenty i turisty. Za zmínku stojí náměstí Jiřího z Poděbrad s Kostelem Nejsvětějšího srdce Páně, který je zajímavý svou neobvyklou architekturou. Další monumentální stavbou je Žižkovský vysílač s vyhlášenou restaurací a slavným jednopokojovým hotelem. Opomenout nelze ani Olšanské hřbitovy, největší a v dobrém slova smyslu jeden z nejkrásnějších hřbitovů v Čechách s mnoha architektonickými památkami. Na Vítkově se nachází jedna z pražských dominant, socha Jana Žižky z Trocnova. Památka je jednou z největších jezdeckých soch na světě. Omezený počet budov, které jsou v Praze k dispozici k prodeji a rekonstrukci, přiměl developerské společnosti, aby obrátily svoji pozornost i na kdysi zanedbávaný obvod Žižkova. Množství obytných prostor není tak rozsáhlé jako na pražských Vinohradech, avšak poslední dobou doznaly mnohé budovy změny k lepšímu a možnosti bydlení tu stále rostou. Mimořádně stylové rezidenční komplexy nabízejí byty v kategorii maximálně exkluzivního soukromého bydlení s veškerým moderním vybavením.


Dopravní dostupnost této městské části spoléhá především na hustou tramvajovou síť se stanicemi metra v jednotlivých centrálních oblastech. V obvodu kosmopolitního Žižkova nedošlo k žádnému dramatickému vývoji, ale možná budete příjemně překvapeni nejen počtem nových restaurací a kaváren, navržených v originálním výtvarném stylu, ale i prodejen a ateliérů, které čekají na to, aby byly objeveny. Divadla a festivaly etnické hudby činí ze Žižkova skutečné srdce metropole.