Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Praha 7 – čtvrť s esencí umění

Městská část Praha 7 se stala novou adresou pro desítky lidí. Hlavními důvody, proč zvolili právě Prahu 7, je dobrá dopravní dostupnost do centra metropole, sportovní a kulturní možnosti v okolí, blízkost přírody.


Především dnešní Holešovice získávají na významu i jako čtvrť s pestrým kulturním programem. V bývalých továrnách a dílnách zakládají mladí lidé avantgardní divadla, kluby, centra současného umění, multikulturní kavárny a restaurace. Nejproslulejší z rozrůstajících se kulturních stánků jsou divadlo La Fabrika, sídlící v bývalé zámečnické dílně a slévárně, populární klub MECCA, sídlící v bývalé továrně na železný nábytek, a centrum současného umění DOX působící v továrně na stroje. Multifunkční DOX je největším centrem současného umění v České republice. Kromě výstavních prostor zde najdete kavárnu, knihkupectví a designový obchod. Veletržní palác slouží od rekonstrukce v 90. letech minulého století pro sbírky Národní galerie a nabízí exponáty nejen z oblasti výtvarného umění, ale také z architektury, nábytku, designu a fotografie.


Praha 7, ač jedna z centrálních částí města, disponuje největším množstvím zeleně v Praze. Nedaleká Stromovka či Letenské sady slouží relaxaci, sportovním a volnočasovým aktivitám, rodinným procházkám či místům, kam možno zajít na piknik s přáteli.


Praha 7 přeje investicím. Čtvrť patřila v minulosti do průmyslové zóny, dnes jsou ovšem Holešovice částí, kde se do popředí stále více dere i moderní architektura. V skleněných mrakodrapech jsou sídla nadnárodních společností, desítky nových bytů v revitalizovaných budovách se staly prestižní pražskou adresou. Jednou z nejvyhledávanějších lokalit v Praze je dnes Holešovický přístav, kde staré časy připomíná už jen pár památkově chráněných přístavních budov, a tak jako ve všech evropských metropolích u řeky, i zde se nabízí netradiční architektura s příznačným názvem Prague Marina a Prague Island, která spojuje romantiku s vysokým standardem bydlení.


Pražské Holešovice patří podle travel blogerů mezi 23 nejvíc „cool“ tedy nejbezvadnějších čtvrtí v Evropě. Jak informoval britský deník The Independent, Holešovice obsadily mezi čtvrtěmi evropských metropolí 15. místo. Wow!